Marilliom Web Free Christmas DVD - A Star in the East

Z przyjemnością ogłaszamy, że tegorocznym prezentem świątecznym dla członków The Web Poland od Marillion będzie "A Star in the East" - koncertowe DVD nagrane 16 września tego roku w japońskim Kawasaki, w klubie "Live Music Theatre Club"


Więcej...

Marillion Weekend 2019 w Polsce - supporty

Dziś poznaliśmy nazwiska artystów, którzy wystąpią w charakterze supportów podczas Marillion Weekend - Poland W piątek 12 kwietnia na scenie klubu Wytwórnia pojawi się Gleb Kolyadin z zespołem. Gleb to na co dzień połowa zdobywającego sobie coraz większą popularność duetu Iamthemorning. W Łodzi zaprezentuje materiał ze swego solowego albumu, na którym gościnnie pojawili się Gavin Harrison (King Crimson / Porcupine Tree), Nick Beggs (Steven Wilson), Theo Travis (Robert Fripp / Porcupine Tree / Steven Wilson), Mick Moss (Antimatter), Jordan Rudess (Dream Theater) oraz ...Steve Hogarth! W sobotę 13 kwietnia przed Marillion wystąpią znani i kochani Norwegowie z zespołu Gazpacho! W niedzielę 14 kwietnia przed koncertem Marillion wystąpią panowie z .... Marillion, tym razem nie grając dodatkowego koncertu lecz ....i tu NIESPODZIANKA ;-)

Więcej: https://www.marillionweekend.com/MW2019PL/support.html 

Steve Rothery gościnnie na nowej płycie Collage

"Z niekłamaną przyjemnością możemy już oficjalnie poinformować, że na nowej płycie Collage (nad którą prace powoli dobiegają końca) gościnnie pojawi się Steve Rothery! Właśnie nagrał ponad trzyminutowe solo do utworu "Man In The Middle", który mieliśmy przyjemność grać razem na żywo. Historia jest naprawdę niespotykana. Po koncercie myśleliśmy o tym, aby zaproponować Steve'owi nagranie sola na naszą płytę, ale jakoś nikt z nas nie miał odwagi... Jednak kilka dni po koncercie dostaliśmy od Steve'a maila, w którym to on zapytał czy bylibyśmy zainteresowani jego udziałem w nagraniu naszej płyty, przy okazji podkreślając, jak dużą przyjemnością był dla niego wspólny występ z Collage! Cóż, przecieraliśmy oczy ze zdziwienia. Steve nas ubiegł. My jednak także mieliśmy poczucie, że zagraliśmy razem cudowny koncert, podczas którego wspaniale czuliśmy się razem na scenie. Jak w prawdziwym zespole! Magiczne przeżycie... No i przecieramy dalej... szlaki. Steve zaproponował nam żebyśmy byli gośćmi specjalnymi na Jego koncertach. I niewykluczone, że przygoda Steve'a Rothery'ego i Collage na tym się nie zakończy..."

Clutching At Straws Deluxe

Po nowych wydaniach deluxe "Misplaced Childhood" i "Brave" wytwórni Warner Music nadszedł czas na album "Clutching At Straws".

Pakiet 5 płyt zawierać będzie nowe miksy stereo i 5.1 albumu Andy'ego Bradfielda i Avrila Mackintosha. "Jesteśmy z nich naprawdę zadowoleni i uważamy, że miks stereo jest ulepszeniem oryginału, ale dla tych którzy maja inne zdanie,na Blu-ray dołączyliśmy oryginalny miks z 1987 roku".

Więcej...

Marillion Weekend Polska - sprzedaż karnetów

Już w najbliższy poniedziałek 23 lipca o godz. 10:00 rusza oficjalna sprzedaż karnetów na Marillion Weekend w Polsce, który odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2019 w łódzkim klubie Wytwórnia.


Więcej...

Steve Hogarth wraca do Polski

Wokalista Marillion wystąpi w Gdańsku

Steve Hogarth - wokalista legendarnego zespołu Marillion - wystąpi 15 grudnia w Starym Maneżu w Gdańsku.

Z tej okazji organizator przygotował przedsprzedaż dla The Web Poland.

Bilety dostępne będą ze zniżką 10 zł od 9:00 rano w poniedziałek 4 czerwca do północy we wtorek 5 czerwca.

Od środy 6 czerwca rusza już regularna sprzedaż w normalnych cenach.

Miejsca będą numerowane.

Link wysłany drogą mailową do członków The Web Poland

Więcej...

Steve Rothery Band na 2 koncertach w Łodzi!

Koncertowa ofensywa muzyków Marillion w Polsce. Po warsztatach gitarowych Steve'a Rothery'ego w VooDoo Club oraz solowym występie Steve'a Hogarth'a w warszawskim klubie Progresja (w najbliższy piątek) Steven Rothery powróci do naszego kraju jesienią, by w Łodzi zagrać ze swoim Steve Rothery Band dwa koncerty w klubie Scenografia. Każdego dnia zespół zaprezentuje inny zestaw utworów. W roli supportu wystąpi Collage.

Więcej...

Marillion Weekend 2019 sprzedaż

Wystartowała strona internetowa zawierająca wszystkie najważniejsze informacje na temat pięciu imprez z cyklu Marillion Weekend w 2019 roku: https://www.marillionweekend.com 

Port Zelande:

Sprzedaż Weekendu w Port Zelande odbędzie się w dniach 5-9 czerwca. Zaliczka wynosi 150 funtów. Bilety na pozostałe Weekendy w; Polsce, UK, Kanadzie i Portugali będą w sprzedaży na początku lipca.


Więcej...

Steve Rothery i Collage zagrali w Warszawie

Uff....już ponad 24 godziny minęły od chwili, gdy na scenie VooDoo Club wybrzmiały ostatnie dźwięki zagranego na bis "Cinderella Search", ale emocje chyba jeszcze nie opadły... I pewnie jeszcze długo nie opadną... Fantastyczne wersje klasyków Marillion w wykonaniu bohatera wczorajszego wieczoru - Steven Rothery i zespołu Collage pozostaną na długo w pamięci świadków tego wydarzenia. Kto nie był - ma czego żałować!

Więcej...

Marillion Weekend 2019 w Polsce

Mamy zaszczyt powiadomić, że po wielkim sukcesie zarówno artystycznym, jak i komercyjnym pierwszego Marillion Weekend, który odbył się w naszym kraju w 2017, zespół Marillion we współpracy z Wydawnictwem Rock-Serwis Piotr Kosiński ponownie zdecydował się na zorganizowanie tego wyjątkowego święta fanów w Polsce - ponownie w Łodzi, w znakomitej sali Klubu Wytwórnia.

Więcej...

All One Tonight

Live at the Royal Albert Hall

Październikowy występ Marillion w Royal Albert Hall przed pięciotysięczną widownią, dostępny już w przedsprzedaży na CD, DVD, Blu-ray i jako "Special Edition". Zostanie wydany 2 kwietnia.

2 CD - https://www.marillion.com/shop/albums/allonetonightcd.htm

2 DVD - https://www.marillion.com/shop/dvd/allonetonightdvd.htm

2 DISC BLU-RAY - https://www.marillion.com/shop/dvd/allonetonightblu.htm

EDYCJA KOLEKCJONERSKA - https://www.marillion.com/shop/dvd/allonetonightspecial.htm

Zwiastun - https://www.youtube.com/watch?v=GyOEhyItOx8&feature=youtu.be

Przedpremierowy pokaz wydawnictwa Blu-ray "All One Tonight - Live at the Royal Albert Hall" w warszawskiej Kinotece Multiplex, 26 marca o godz. 19:00

Więcej...

Steve Hogarth wystąpi w Warszawie

Wokalista Marillion wystąpi ze swoim recitalem na scenie Progresji w piątek  1 czerwca 2018 roku.

Steve Hogarth - niezwykła osobowość oraz talent, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wyjątkowych głosów muzyki rockowej. Od 1989 nieprzerwanie stoi na czele Marillion - jednej z najsławniejszych formacji rocka progresywnego, z którą od prawie 30 lat odnosi sukcesy artystyczne. Zespołu, który ma rzesze oddanych fanów i miłośników na całym świecie w tym w Polsce.

Więcej...

Steve Rothery w Polsce!

The Web Poland - oficjalny fanklub MARILLION w Polsce - z dumą i radością zaprasza na majówkę ze STEVENEM ROTHERY!

6 maja 2018 w klubie VooDoo w Warszawie odbędzie się spotkanie The Web Poland z udziałem gościa specjalnego. Steve Rothery opowiadał będzie o swojej wieloletniej przygodzie z gitarą, udzielał porad i praktycznych wskazówek, pokazywał zagrywki. Będą charakterystyczne solówki oraz fragmenty utworów wykonywane na żywo. Oczywiście artysta odpowie na każde zadane pytanie. Prawdopodobnie usłyszymy także kilka utworów Marillion (tu jesteśmy jeszcze w trakcie ustalania szczegółów). Po warsztatach artysta opowie o swojej pasji fotograficznej, zaprezentuje najciekawsze zdjęcia z przygotowywanego do wydania drugiego tomu swoich fotografii "Postcards from the Road" oraz spotka się z członkami fanklubu. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich chętnych.

Bilety na wydarzenie w cenie 80 PLN (do 28 lutego 2018, później 90 PLN, dla członków The Web Poland ceny odpowiednio 50 PLN i 60 PLN) dostępne będą jedynie poprzez stronę internetową.

Więcej...


Kino - Radio Voltaire

A Wy kiedy ostatnio byliście w KINIE?

Kto pamięta jeszcze album "Picture" wydany w 2005 roku przez formację o tej wdzięcznej nazwie? Projekt/supergrupa w której udzielali się muzycy zespołów ARENA (John Mitchell), IT BITES (John Beck), PORCUPINE TREE (Chris Maitland) oraz Pete Trewavas - którego przedstawiać tu nie trzeba - przygotowała drugi album studyjny - "Radio Voltaire", który ukaże się 23 marca nakładem wytwórni InsideOut Music. Tym razem za perkusją w miejsce Maitlanda zasiadł były członek PENDRAGON a obecnie koncertowego zespołu Stevena Wilsona - Craig Blundell.

Na nowym albumie znajdzie się 11 premierowych kompozycji.

Brave 2018 Deluxe

Jak wiadomo, Warner Music jest w trakcie wydawania pierwszych 8 studyjnych albumów Marillion w wersjach deluxe. W lipcu zeszłym roku ukazał się Misplaced Childhood, a teraz przyszedł czas na Brave.

BRAVE: DELUXE EDITION to zestaw 4CD / Blu-ray oraz wersja 5-LP... więcej

Limitowana seria

Zgodnie z zapowiedzią (ulotka załączona do singla Living in F E A R) na rynku pojawia się limitowana seria koncertówek od EAR Music (5000 numerowanych sztuk).

Jest to 10 wybranych pozycji z katalogu Racket Records - teraz dostępnych w zwykłych sklepach, również w Polsce.

Na początek dwie: "Holidays in Eden Live 2011" i "Size Matters".

W ramach serii ukażą się również: "Brave Live 2013", "Tumbling Down the Yars", "Happiness is Cologne", "Smoke", "Mirrors", "Popular Music", "Unplugged at the Walls", "Live in Glasgow".

The Gold CD

Pod koniec listopada ukazała się kompilacja The Gold. Zawiera fragmenty ze wszystkich czterech edycji Marillion Weekend 2017. Z Polski dostaniemy utwory White Paper oraz Estonia. 

Hotel Hobbies (Chile) Warm Wet Circles (Chile) That Time Of The Night(Chile) House (Holandia) White Paper (Polska) Beyond You(Holandia) Estonia (Polska) Faith (UK) The Leavers (UK)

zamów tutaj

Tour 2018

Coraz więcej dat pojawia się w przyszłorocznym kalendarzy Marillion. W lutym przy okazji Cruise to the Edge, Marillion odwiedzi wschodnie stany USA. Na kwiecień zaplanowana jest kolejna trasa po UK. Następnie w czerwcu odwiedzą Holandię. 

Trasa będzie kontynuowana również na przełomie listopada i grudnia. Odwiedzą znów Niemcy i dadzą jeden koncert w Czechach. Pojawią się również pierwszy raz od bardzo dawna w Austrii i na Węgrzech. Wkrótce dojdą kolejne daty.

Więcej TU

Singiel Living in F E A R

Czy pamiętacie kiedy ostatnio Marillion zdecydował się na wydanie singla na fizycznym nośniku? Ponad 10 lat temu...W czerwcu 2007 roku na półki sklepowe w Wielkiej Brytanii trafił singiel "Thank You Whoever You Are". Potem co prawda był jeszcze świąteczny singiel "The Carol of the Bells" w grudniu 2013 roku, ale jedynie w formie cyfrowej. Kilka dni przed prestiżowym występem grupy w londyńskiej Royal Albert Hall, a dokładnie 6 października do sklepów trafi "Living In F E A R". Będzie to zupełnie inny miks piosenki od tej, którą znamy z albumu "F.E.A.R." Singiel ukaże się w formie CD, 12" winyla oraz pliku cyfrowego, a znajdą się na nim następujące utwory: 

 1. Living in F E A R (Edit) 2. The Leavers : One Tonight (Live) 3. Neverland (Live) 4. Dry Land (Live) 

Preorder singla wystartował wczoraj w kilku internetowych sklepach, wydawnictwo nie będzie dostępne na stronie internetowej zespołu. Singiel można zamawiać m.in tu: www.amazon.de

Marillion zespołem roku wg Prog

14 września w Londynie odbyła się coroczna ceremonia wręczenia nagród "Progressive Music Awards". Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć Marillion, który zgarnął statuetkę "Najlepszego Zespołu Wielkiej Brytanii". Brawo! W kategorii "Najlepszy Zespół Zagraniczny" triumfował szwedzki Opeth a albumem roku ogłoszono "The Optimist" zespołu Anathema. Wśród innych zwycięzców znaleźli się m.in. Beatrix Players, Tim Bowness, Steve Hillage, Mark King, Voivod, John Miles, Max Hole oraz Eddie Jobson.

Misplaced Childhood Deluxe

W związku z upadkiem firmy płytowej EMI - pierwszego wydawcy muzyki Marillion, prawa do pierwszych ośmiu studyjnych albumów grupy zostały nabyte w 2012 roku przez Warner Music. Nowy właściciel - przy współpracy z zespołem - postanowił wznowić dawny katalog EMI Marillion w formie zremasterowanych wersji deluxe. Pierwszą pozycją która doczeka się nowej odsłony będzie album Misplaced Childhood. Ekskluzywny boks zawierać będzie miks 5.1 Stevena Wilsona oraz nowy miks stereo wykonany z oryginalnej taśmy analogowej 1/2". Ten ostatni będzie podstawą nowych wydań CD oraz winyli, które - jak jest spodziewane - okażą się lepsze od poprzednich remasterów z 1998 roku. Wydawnictwo wzbogaci również film dokumentalny na płycie Blu-ray w którym Marillion, producent Chris Kimsey oraz Fish ujawnią kilka ciekawych i wcześniej niepublikowanych historii związanych z powstawaniem oraz nagrywaniem albumu Misplaced Childhood a także koncert z Utrechtu z października 1985 roku, utwory bonusowe (dema oraz strony B singli) oraz bogato ilustrowana książeczka. Nowe wersje albumu ukażą się 21 lipca i są już dostępne w przedsprzedaży. Pierwsze 1000 kopii podpisanych zostanie przez Iana, Marka, Pete i Stevena R. Nakład ograniczony.  

Więcej o wersji CD / Bluray tutaj 

Więcej o wersji winylowej tutaj

Zdjęcie w tle: Rafał Klęk / Marillion