Steve Rothery w Polsce!

The Web Poland - oficjalny fanklub MARILLION w Polsce - z dumą i radością zaprasza na majówkę ze STEVENEM ROTHERY!

6 maja 2018 w klubie VooDoo w Warszawie odbędzie się spotkanie The Web Poland z udziałem gościa specjalnego. Steve Rothery opowiadał będzie o swojej wieloletniej przygodzie z gitarą, udzielał porad i praktycznych wskazówek, pokazywał zagrywki. Będą charakterystyczne solówki oraz fragmenty utworów wykonywane na żywo. Oczywiście artysta odpowie na każde zadane pytanie. Prawdopodobnie usłyszymy także kilka utworów Marillion (tu jesteśmy jeszcze w trakcie ustalania szczegółów). Po warsztatach artysta opowie o swojej pasji fotograficznej, zaprezentuje najciekawsze zdjęcia z przygotowywanego do wydania drugiego tomu swoich fotografii "Postcards from the Road" oraz spotka się z członkami fanklubu. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich chętnych.

Bilety na wydarzenie w cenie 80 PLN (do 28 lutego 2018, później 90 PLN, dla członków The Web Poland ceny odpowiednio 50 PLN i 60 PLN) dostępne będą jedynie poprzez stronę internetową.

Więcej...


kino - radio voltaire

A Wy kiedy ostatnio byliście w KINIE?

Kto pamięta jeszcze album "Picture" wydany w 2005 roku przez formację o tej wdzięcznej nazwie? Projekt/supergrupa w której udzielali się muzycy zespołów ARENA (John Mitchell), IT BITES (John Beck), PORCUPINE TREE (Chris Maitland) oraz Pete Trewavas - którego przedstawiać tu nie trzeba - przygotowała drugi album studyjny - "Radio Voltaire", który ukaże się 23 marca nakładem wytwórni InsideOut Music. Tym razem za perkusją w miejsce Maitlanda zasiadł były członek PENDRAGON a obecnie koncertowego zespołu Stevena Wilsona - Craig Blundell.

Na nowym albumie znajdzie się 11 premierowych kompozycji.

brave deluxe 2018 

Jak wiadomo, Warner Music jest w trakcie wydawania pierwszych 8 studyjnych albumów Marillion w wersjach deluxe. W lipcu zeszłym roku ukazał się Misplaced Childhood, a teraz przyszedł czas na Brave.

BRAVE: DELUXE EDITION to zestaw 4CD / Blu-ray oraz wersja 5-LP... więcej

limitowana seria

Zgodnie z zapowiedzią (ulotka załączona do singla Living in F E A R) na rynku pojawia się limitowana seria koncertówek od EAR Music (5000 numerowanych sztuk).

Jest to 10 wybranych pozycji z katalogu Racket Records - teraz dostępnych w zwykłych sklepach, również w Polsce.

Na początek dwie: "Holidays in Eden Live 2011" i "Size Matters".

W ramach serii ukażą się również: "Brave Live 2013", "Tumbling Down the Yars", "Happiness is Cologne", "Smoke", "Mirrors", "Popular Music", "Unplugged at the Walls", "Live in Glasgow".

the gold cd

Pod koniec listopada ukazała się kompilacja The Gold. Zawiera fragmenty ze wszystkich czterech edycji Marillion Weekend 2017. Z Polski dostaniemy utwory White Paper oraz Estonia. 

Hotel Hobbies (Chile) Warm Wet Circles (Chile) That Time Of The Night(Chile) House (Holandia) White Paper (Polska) Beyond You(Holandia) Estonia (Polska) Faith (UK) The Leavers (UK)

zamów tutaj

tour 2018

Coraz więcej dat pojawia się w przyszłorocznym kalendarzy Marillion. W lutym przy okazji Cruise to the Edge, Marillion odwiedzi wschodnie stany USA. Na kwiecień zaplanowana jest kolejna trasa po UK. Następnie w czerwcu odwiedzą Holandię. 

Trasa będzie kontynuowana również na przełomie listopada i grudnia. Odwiedzą znów Niemcy i dadzą jeden koncert w Czechach. Pojawią się również pierwszy raz od bardzo dawna w Austrii i na Węgrzech. Wkrótce dojdą kolejne daty.

Więcej TU

singiel living in f e a r

Czy pamiętacie kiedy ostatnio Marillion zdecydował się na wydanie singla na fizycznym nośniku? Ponad 10 lat temu...W czerwcu 2007 roku na półki sklepowe w Wielkiej Brytanii trafił singiel "Thank You Whoever You Are". Potem co prawda był jeszcze świąteczny singiel "The Carol of the Bells" w grudniu 2013 roku, ale jedynie w formie cyfrowej. Kilka dni przed prestiżowym występem grupy w londyńskiej Royal Albert Hall, a dokładnie 6 października do sklepów trafi "Living In F E A R". Będzie to zupełnie inny miks piosenki od tej, którą znamy z albumu "F.E.A.R." Singiel ukaże się w formie CD, 12" winyla oraz pliku cyfrowego, a znajdą się na nim następujące utwory: 

 1. Living in F E A R (Edit) 2. The Leavers : One Tonight (Live) 3. Neverland (Live) 4. Dry Land (Live) 

Preorder singla wystartował wczoraj w kilku internetowych sklepach, wydawnictwo nie będzie dostępne na stronie internetowej zespołu. Singiel można zamawiać m.in tu: www.amazon.de

marillion zespołem roku wg prog

14 września w Londynie odbyła się coroczna ceremonia wręczenia nagród "Progressive Music Awards". Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć Marillion, który zgarnął statuetkę "Najlepszego Zespołu Wielkiej Brytanii". Brawo! W kategorii "Najlepszy Zespół Zagraniczny" triumfował szwedzki Opeth a albumem roku ogłoszono "The Optimist" zespołu Anathema. Wśród innych zwycięzców znaleźli się m.in. Beatrix Players, Tim Bowness, Steve Hillage, Mark King, Voivod, John Miles, Max Hole oraz Eddie Jobson.

misplaced childhood deluxe

W związku z upadkiem firmy płytowej EMI - pierwszego wydawcy muzyki Marillion, prawa do pierwszych ośmiu studyjnych albumów grupy zostały nabyte w 2012 roku przez Warner Music. Nowy właściciel - przy współpracy z zespołem - postanowił wznowić dawny katalog EMI Marillion w formie zremasterowanych wersji deluxe. Pierwszą pozycją która doczeka się nowej odsłony będzie album Misplaced Childhood. Ekskluzywny boks zawierać będzie miks 5.1 Stevena Wilsona oraz nowy miks stereo wykonany z oryginalnej taśmy analogowej 1/2". Ten ostatni będzie podstawą nowych wydań CD oraz winyli, które - jak jest spodziewane - okażą się lepsze od poprzednich remasterów z 1998 roku. Wydawnictwo wzbogaci również film dokumentalny na płycie Blu-ray w którym Marillion, producent Chris Kimsey oraz Fish ujawnią kilka ciekawych i wcześniej niepublikowanych historii związanych z powstawaniem oraz nagrywaniem albumu Misplaced Childhood a także koncert z Utrechtu z października 1985 roku, utwory bonusowe (dema oraz strony B singli) oraz bogato ilustrowana książeczka. Nowe wersje albumu ukażą się 21 lipca i są już dostępne w przedsprzedaży. Pierwsze 1000 kopii podpisanych zostanie przez Iana, Marka, Pete i Stevena R. Nakład ograniczony.  

Więcej o wersji CD / Bluray tutaj 

Więcej o wersji winylowej tutaj