Marillion Weekend Poland 2022 już za nami!

Trzeci Marillion Weekend w Polsce przeszedł już do historii. Cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć Was i Zespół w tak dobrej formie po długiej przerwie.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w organizacji tego wydarzenia, w szczególności Marillion i Rock Serwis.

Z ramienia The Web Poland w organizację MWP2022 zaangażowani byli koordynujący działania Maciej Owsianko, Agnieszka Sadowska, Małgorzata Fabiś-Dobek odpowiedzialna wraz z Michałem Dobkiem, Ewą Gampel i Kasią Korus za loterię dobroczynną. Norbert Bawej - który poprowadził sobotni bieg i spotkanie autorskie z Markiem Kelly. Jacek Bejer i Andżelika Bejer - którzy pomagali przy merchu Marillion. Piotr Stykowski - który robił dla Was wspaniałe zdjęcia podczas Weekendu i ufundował część nagród na loterię. Sławomir Folkman i Konrad Bawej - którzy pomagali w sklepiku fanklubowym. Mariusz Zaniewski - który przygotowywał wszelkie grafiki.

Chcielibyśmy również podziękować za pomoc: Margriet Zijlstra de Muinck, Stefanowi Schulzowi, Beacie Motuk.

Trudno wymieniać wszelkie działania i atrakcje, ale mamy nadzieję, że Wam się podobało i dobrze się bawiliście.

Wyrazy wdzięczności dla Marillion, Lucy Jordache, Stephanie Bradley.

Z ekipy Rock Serwisu szczególnie chcielibyśmy podziękować Piotrowi Kosińskiemu, Bogdanowi Dziewońskiemu, Konradowi Sikora, Michałowi Kirmuciowi.

Ekipie Klub Wytwórnia, szczególnie Karolinie Juźwa, Maciejowi Polińskiemu.

Współpracującymi z nami lokalami w OFF Piotrkowska Center: DOKI gastrobar, Spółdzielnia, MITMI Food & Friends, organizatorom Parkrun Łódź.

Razem z Wami i Marillion, udało nam się zebrać blisko 60 tys. zł dla Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na pomoc poszkodowanym przez działania wojenne na Ukrainie!

Do zobaczenia następnym razem!


Marillion Weekend Poland 2022

Przez trzy dni uczestniczyliśmy w wyjątkowej, wyprzedanej imprezie Marillion Weekend, w łódzkim Klubie Wytwórnia, do którego zjechali fani z całego świata, od Australii po USA. Każdego wieczoru, Marillion zagrał dla nas wyjątkowy koncert z różną setlistą. W piątek usłyszeliśmy m.in całe wykonanie albumu "Seasons End" wraz z utworami z stron B singlii. W sobotę zespół odegrał pierwszy raz cały swój najnowszy album "An Hour Before It's Dark", który zabrzmiał po prostu rewelacyjnie. W niedzielę zagrali bardziej żywiołowe i krótkie utwory z całej swojej historii. Prócz Marillion na scenie zobaczyliśmy również zespoły Collage i Pinn Dropp.

Po każdym występie, mogliśmy spotkać się wszyscy w sali obok, by do 1 lub 2 w nocy, przy piwie i muzyce dzielić się swoimi wrażeniami i wspólnie celebrować dalej wieczór. A w dzień odwiedzić współpracujące z nami lokale w Off Piotrkowska.

Fani mogli uczestniczyć również w sobotnim porannym biegu z Markiem Kelly w pobliskim Parku im. ks Józefa Poniatowskiego, zorganizowanym w ramach cyklicznej imprezy Parkrun.

W sobotnie południe w Klubie Wytwórnia odbyło się autorskie spotkanie z Markiem Kellym, podczas którego Mark opowiadał nam o swojej książce, odpowiadał na Wasze pytania, dawał autografy i pozował do zdjęć. A przede wszystkim celebrował z nami swoje 61 urodziny, które uwiecznił tort, prezenty i odśpiewane wspólnie 100 lat!

W trakcie Weekendu zbieraliśmy również w specjalnej Loterii Dobroczynnej pieniądze dla Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na pomoc poszkodowanym przez działania wojenne na Ukrainie. Razem z Marillion, który przygotował specjalną charytatywną koszulkę, udało się zebrać blisko 60 tys zł!

Odwiedzić mogliście również sklepik Marillion i nasze stoisko The Web Poland.

Trzeci Marillion Weekend w Łodzi zwieńczyło konfetti w barwach niebiesko żółtym, pięknie zamykając imprezę.


Szczegółowe relacje z Marillion Weekend w Łodzi i rozmowę z Markiem Kelly z sobotniego spotkania znajdziesz w kolejnym numerze magazynu The Web Poland.

Zdjęcia

Kilka zdjęć z piątku:

Kilka zdjęć z sobotniego spotkania z Markiem:

Sobotnie losowanie nagród w Loterii:

Kilka zdjęć z sobotniego koncertu:

Kilka zdjęć z niedzieli:

Więcej zdjęć wkrótce na: https://psphoto.eu/ 

linki

Setlisty: piątek / sobota / niedziela

Zdjęcia Facebook: Anne-Marie Forker / Alison Toon / Alan JonesJAF / John Volkas / Luke TH Photography

Zdjęcia: LiveShot / Beckmann Konzert Fotografie / Anne-Marie Forker - wkrótce / Alison Toon  / Rock Serwis FM: piątek, sobota, niedziela, ArtRock.pl 

Więcej na grupie na Facebooku: Marillion Weekend Poland 2022


Powrót do: Nowości

Powrót do: Marillion Weekend