Marillion "An Hour Before It's Dark" 4.03.2022

Dziś ujrzał światło dzienne dwudziesty studyjny albumu grupy Marillion "An Hour Before It's Dark"! To jedna z najbardziej dynamicznych płyt w karierze Marillion, która jednocześnie kolejny raz nie stroni od niewygodnych tematów. Niezależnie od tego, czy chodzi o kwestie społeczne, polityczne czy osobiste, Marillion nigdy nie przebierał w słowach i zawsze znajdował sposób na połączenie ich z własnym unikalnym brzmieniem, niesamowitymi utworami, melodiami i najwyższej klasy muzykalnością, płynąc pod prąd, nie podążając ślepo za panującymi trendami.

Zobacz zwiastun albumu tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=2IkXFx9LJDQ 

Album można zamówić tutaj: https://marillion.lnk.to/AnHourBeforeItsDark 

Podobnie jak jego poprzednik, uznany przez krytyków album "F*** Everyone And Run (FEAR)" z 2016 r., który znalazł się na wysokich miejscach list bestsellerów, "An Hour Before It's Dark" został nagrany w Real World Studios Petera Gabriela. Studio to stanowiło również idealne tło dla starannie zrealizowanego filmu dokumentalnego o powstawaniu albumu oraz występu "Murder Machines" z Real World, który dostępny jest wraz z albumem: https://www.youtube.com/watch?v=sIb6eGQCoB0  


Lista utworów:

1. Be Hard On Yourself (9:28): i. The Tear In The Big Picture / ii. Lust For Luxury / iii. You Can Learn, 2. Reprogram The Gene (7:02): i. Invincible / ii. Trouble-Free Life / iii. A Cure For Us?, 3. Only A Kiss (Instrumental 0:39), 4. Murder Machines (4:20), 5. The Crow And The Nightingale (6:35), 6. Sierra Leone (10:54): i. Chance In A Million / ii. The White Sand / iii. The Diamond / iv. The Blue Warm Air / v. More Than A Treasure, 7. Care (15:19): i. Maintenance Drugs / ii. An Hour Before It's Dark / iii. Every Call / iv. Angels On Earth.

Total Time - 56:20


DRUGIE MIEJSCE !!!!

Najwyższe pozycje w historii w rankingach w Holandii i Niemczech oraz najwyższe od 1987 roku w Wielkiej Brytanii. Bardzo dziękujemy Wam wszystkim.

Steve Hogarth był we wtorek gościem w programie Dzień Dobry TVN

Marillion - A Friend Of The Earth - teledysk do fragmentu Reprogram The Gene

Z okazji Dnia Ziemi - w piątek 22 kwietnia o 20:00 polskiego czasu - nastąpiła premiera teledysku do specjalnej wersji utworu "Reprogram The Gene" pochodzącego z najnowszej płyty Marillion "An Hour Before It's Dark"

https://www.youtube.com/watch?v=AeLpe-O0lBc 


więcej...

 

An Hour Before It's Dark podpisane!

Marillion podczas specjalnie zorganizowanej sesji w Blackburn podpisał 12 000 zamówionych płyt "An Hour Before It's Dark" w opcji z autografem. Wszystkie zamówione do dziś 18 lutego pre-ordery zostaną wysłane w przyszłym tygodniu by móc zdążyć dotrzeć do nas w dzień premiery 4 marca. Ale już dzień wcześniej o godz. 12:00 polskiego czasu będzie można pobrać (z własnego konta zamówienia na stronie EAR Music) plik download nowej płyty i posłuchać.

Marillion - An Hour Before It's Dark - New album trailer

Premiera teledysku "Murder Machines"

4 lutego o godzinie 00:00 w nocy polskiego czasu nastąpi premiera singla Marillion "Murder Machines" z nadchodzącego albumu "An Hour Before It's Dark" wraz z towarzyszącym mu teledyskiem!

Marillion wydaje "zakaźny" nowy singiel "Murder Machines" z nadchodzącego albumu studyjnego "An Hour Before It's Dark", a także towarzyszący mu bardzo aktualny teledysk.

"Mordercze maszyny" to piosenka, która narodziła się w trudnych czasach lockdownu i dystansu społecznego i jest czymś więcej niż tylko lustrem naszych czasów, jest utworem, który porusza temat zarówno bezcennych jak i ciemnych strony ludzkich relacji.


Steve Hogarth o "Morderczych Maszynach": "Starałem się nie pisać o wirusie. Ale przez ostatnie dwa lata był on tak bardzo częścią życia, że ​​nie mogłem się od tego tematu uwolnić. Przerażająca rzeczywistość, gdzie objęcie ramionami ojca lub matki mogło prowadzić do ich śmierci, dała początek tej piosence. Tekst ewoluował potem w stronę znaczeń bardziej metaforycznych - zazdrości i złamanego serca - bólu związanego z patrzeniem, jak kobieta, którą kochasz, obejmuje innego mężczyznę lub emocjonalnego "morderstwa" seryjnego cudzołożnika. No i oczywiście ramion supermocarstw i psychopatów, którzy czasami trzymają palce na spustach. 

Uważaj na mordercze maszyny ..."


więcej...

Murder Machines singiel 4 lutego

4 lutego poznamy kolejny singiel z nowej płyty Marillion.

"Murder Machines" dostępny będzie we wszystkich serwisach streamingowych


"An Hour Before It's Dark..."

4 marca 2022 roku nakładem EAR Music ukaże się najnowsza studyjna płyta Marillion "An Hour Before It's Dark..."

Lista utworów:

1. Be Hard On Yourself
i. The Tear In The Big Picture
ii. Lust For Luxury
iii. You Can Learn
2. Reprogram The Gene
i. Invincible
ii. Trouble-Free Life
iii. A Cure For Us?
3. Only A Kiss (Instrumental)
4. Murder Machines
5. The Crow And The Nightingale
6. Sierra Leone
i. Chance In A Million
ii. The White Sand
iii. The Diamond
iv. The Blue Warm Air
v. More Than A Treasure
7. Care
i. Maintenance Drugs
ii. An Hour Before It's Dark
iii. Every Call
iv. Angels On Earth


Marillion 'Be Hard On Yourself' już oficjalnie na kanale YouTube i Spotify

Okładka i fragment An Hour Before It's Dark...

Poznaliśmy okładkę najnowszej studyjnej płyty Marillion "An Hour Before It's Dark" oraz fragment kolejnego utworu.

Nowy utwór Be Hard On Yourself

Wszystkim, którzy zamówili w przedsprzedaży najnowszy album "An Hour Before It's Dark" Marillion udostępnił dziś premierowo pochodzący z tej płyty blisko 9 minutowy utwór - "Be Hard On Yourself". Sprawdź swoje konto na

https://marillion.ear-music.net/ 

Utwór trafi na Spotify 18 listopada


więcej...

An Hour Before It's Dark - aktualizacja

Kampania pre-order nowej płyty Marillion trwa w najlepsze. Aby nasze imię i nazwisko znalazło się we wkładce wersji "deluxe" czy "ultimate" - mamy czas je zamówić tylko do końca września. Jednak wszystkie wersje płyty będzie można zamawiać jeszcze przez kolejne kilka tygodni (do kiedy dokładnie będziemy informować). Proces nagrywania jest już zakończony a lada dzień Michael Hunter rozpocznie miksowanie. Choć album będzie gotowy znacznie wcześniej (prawdopodobnie już w październiku) to ze względu na światowe problemy z produkcją płyt ukaże się na początku 2022 roku,

Znamy już tytuł nowej płyty - "An Hour Before It's Dark". Teraz przyszedł czas odsłonić kolejne karty. Jak wspomina H, kontekst liryczny płyty dotykać będzie głównie problemów związanych z klimatem, degradacją naszego środowiska i masowym wymieraniem. I choć starał się unikać tematu pandemii to przeniknęła ona na tyle do naszego życia, że nie udało się jej całkiem pominąć. Jak zapewnia, mimo dość ponurego konceptu jest to jedno z ich najbardziej optymistycznych dzieł od lat. Jest również piosenka miłosna do Leonarda Cohena i o wielkim diamencie...

Na płycie znajdzie się 6 kompozycji o następujących tytułach:

1. Be Hard On Yourself

2. Murder Machines

3. Reprogram the Gene

4. The Crow and the Nightingale

5. Sierra Leone

6. Care

Marillion podczas zbliżających się występów w UK będzie grać nową piosenkę "Be Hard On Yourself" a każdy kto zamówi album w przedsprzedaży otrzyma ją w formacie MP3 jeszcze przed rozpoczęciem trasy.

Album możecie zamawiać tutaj: https://marillion.ear-music.net/ 


Preorder można zamawiać do 31.12.2021 z autografami i do 31.01.2022 bez autografów.

An Hour Before It's Dark

Znamy już tytuł nowej płyty Marillion. Przez kilka ostatnich dni fani mogli zgadywać co kryje się pod skrótem AHBID i wreszcie się dowiedzieliśmy.

Album będzie nazywać się "An Hour Before It's Dark" i już od kilku tygodni można zamawiać go w przedsprzedaży. Jeśli zakupimy wersję Deluxe Edition lub Ultimate Edition do końca września to nasze imię i nazwisko znajdzie się w załączonej do wydawnictwa książeczce. Cała przedsprzedaż powinna potrwać do końca października a album ukaże się na początku 2022 roku.

Marillion Album 20 - Pre-order

Wystartowała kampania Pre-order dwudziestego studyjnego albumu Marillion we współpracy z Ear Music i Townsend Records. 

Do wyboru mamy liczne wersje cyfrowe i analogowe albumu, specjalne, ultimate i standardowe, również w wersji z autografem. Przy wyborze danej pozycji istnieje możliwość zakupu innej w niższej cenie. Jeśli zamówimy wersję specjalną deluxe lub ultimate w okresie pierwszych dwóch miesięcy trwania kampanii - nasze imię i nazwisko zostanie zamieszczone w książeczce tych edycji płyt.

Kampania potrwa aż do momentu ukończenia prac nad albumem i grafiką i przekazaniem go do produkcji, co nastąpi prawdopodobnie pod koniec października. Album powinien ukazać się na początku 2022 roku. Podczas jesiennych występów Marillion w UK, usłyszymy 1-2 utwory z nowej płyty.

Pre-order można zamawiać tu:

https://marillion.ear-music.net/ 

Specjalna grupa na Facebooku - Marillion Album 20

https://www.facebook.com/groups/534699687983976 


Wiadomość od zespołu:


Witajcie.

Nadszedł ten moment... (a nie przyszedł przecież wcale tak szybko...)

Moment rozpoczęcia akcji Pre-order naszego nowego albumu!

Niemniej nadszedł już czas na naszą niesławną kampanię NEW ALBUM PRE ORDER!

Mamy już tytuł i listę utworów, ale jeszcze się nimi nie podzielimy... Okładka albumu jeszcze się tworzy, więc udostępnimy wszystko jak będziemy w pełni gotowi... W międzyczasie musimy uruchomić Pre-order ponieważ - zgodnie z tradycją - chcemy umieścić w książeczce nazwiska osób zamawiających płytę w pierwszych dwóch miesiącach kampanii.

Hura! Mamy nadzieję, że album i grafika zostaną ukończone do końca października, i wszystko przekazane do produkcji. Ale nie zostanie on wydany aż do początku przyszłego roku (dokładna data zostanie potwierdzona) ponieważ na świecie są teraz niedobory tektury i plastiku oraz ogromne opóźnienia produkcyjne.

Wszystko to zaś będzie miało wpływ na ostateczną datę wydania albumu.

Pre-order będzie trwał dopóki nie zaczniemy produkcji płyty, damy znać kiedy.

Planujemy zagrać jeden lub ewentualnie dwa z nowych utworów na trasie "Światło na końcu tunelu" w UK (to NIE jest tytuł nowej płyty!) w listopadzie, na którą się bardzo cieszymy.

Bilety są wciąż dostępne na www.marillion.com/tour. Trasa będzie wspaniała!

Planujemy też specjalne edycje albumu nr 20 dostępną w systemie Pre-order bezpośrednio u nas. Można je zobaczyć tu https://marillion.ear-music.net/ 

Pre-order będzie uruchomiony we współpracy z Ear Music i Townsend Records. Dla każdego znajdzie się opcja wydawnictwa w odpowiedniej cenie, kształcie i rozmiarze. Jeśli macie pytania prosimy o zadanie ich na grupie Marillion Album 20 na facebooku, którą stale monitorujemy

https://www.facebook.com/groups/534699687983976 

Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym albumem - po tych wielu latach możemy go ocenić jako wyjątkowy i myślimy, że...takim jest...

Przez następne tygodnie i miesiące będziemy wdzięczni za Waszą lojalność, postaramy się informować Was na bieżąco o wszystkim co się dzieje mailem, w mediach społecznościowych i na naszym kanale YouTube.

To już wkrótce!

h. Ian, Mark, Pete, Steve

Pre-order

Edycje z autografami:

Edycje bez autografów:

Powrót do: Nowości