Steve Rothery na nowej płycie Collage - „Over and Out”

W piątek 2 grudnia ukazał się długo wyczekiwany album zespołu Collage -"Over and Out". Płyta zawiera pięć kompozycji, a w finalnej "Man In The Middle" udziela się sam Steven Rothery! Zachęcamy do posłuchania szczególnie jej pełnej blisko dziesięciominutowej wersji.

Zespół Collage jest doskonale znany fanom Marillion w Polsce.

Zadebiutowali w 1990 roku bardzo dobrze przyjętym albumem "Baśnie". W 1994 roku ukazał się ich album "Moonshine", który osiągnął największy sukces artystyczny stając się jedną z najważniejszych płyt lat 90 w tym gatunku. Po wydanym w 1996 roku "Safe", zespół zakończył działalność, a fanom przyszło czekać blisko 26 lat na nową muzykę. W 2013 roku Collage reaktywował się i rozpoczął pracę nad kolejną płytą. Obecny skład zespołu: Bartosz Kossowicz - śpiew, Michał Kirmuć - gitary, Krzysztof Palczewski - instrumenty klawiszowe, Piotr Mintay Witkowski - bas, Wojtek Szadkowski - perkusja, ukształtował się w 2017 roku. Idea współpracy z Stevem Rothery narodziła się przy okazji organizowanych 6 maja 2018 roku w Warszawie, przez The Web Poland warsztatów gitarowych. Muzycy spotkali się na scenie grając wspólnie starsze utwory Marillion, co wyszło im tak wyśmienicie, że stało się inspiracją do muzycznej współpracy

Już jesienią 2018 roku, Collage supportował Steve Rothery Band podczas dwóch koncertów w łódzkiej Scenografii, a Steve wspomógł ich grając solo w "Man In The Middle". Do kolejnego spotkania doszło w Gdańsku 13 sierpnia 2021 roku podczas United Arts Festival, gdzie Collage grał przed Steve Rothery Band i Riverside. Wreszcie 9 kwietnia, gdzie zagrali jako support podczas tegorocznego Marillion Weekend w Łodzi.


Krótką, singlową wersję "Man In The Middle" można posłuchać tutaj


Collage - "Over and Out"

2.12.2022

1. "Over And Out" [21:50]
2. "What About The Pain" (A family album) [8:36]
3. "One Empty Hand" [5:03]
4. "A Moment A Feeling" [13:22]
5. "Man In The Middle" (feat. Steve Rothery) [9:10]

Powrót do: Nowości